Menu

Varování

Vagonářské muzeum uzavřeno do odvolání, děkujeme za pochopení.

FAJNÉ LÉTO

 

FAJNÉ LÉTO

 

Třetí srpnovou sobotu, tedy 17.8. přivítáme ve Vagonářském muzeu a na zámecké zahradě všechny, kteří mají rádi mašinky, vagony a vláčky. I letošní ročník Fajneho léta bude bohatý na vše, co mají rády děti a dospělí. Na své si přijdou milovníci vláčků, hudby, pohádek a tvoření. Prostě pravá letní zábava.

Co by bylo Fajne léto bez pořádné mašinky? Silniční vláček přivítá ve 14:00 všechny návštěvníky a rád je sveze po Studénce. Děti nepřijdou ani o pravý karneval, který jim následně přiveze divadlo Hnedle vedle s jejich hudebním vystoupením. Děti se také můžou těšit na divadlo Kejkle a jejich vystoupení Vláčky, což je zábavný program pro děti, plný soutěží v balení batohu na cesty, mašinkových puzzle a balonků. Vystoupením to ale nekončí, protože během dne představí i Obrklauna, který bude procházet areálem a dovádět s dětmi. A když už jsme u těch klaunů, na Fajnem létě nesmí chybět ten nejznámější klaun ze všech, všemi dětmi milován Klaun Hopsalín, který se už moc těší na děti ve Studénce, kde jim představí své super klaunovské vystoupení.

Již po několikáté přijala pozvání do Studénky Sičova drobná železnice s parní lokomotivou. Ta bude během celého dne na svých bedrech vozit nejen děti, ale i odvážné dospělé. Ti šikovní si v dětském koutku můžou vyrobit placku s motivem vláčku nebo pro ty kreativnější se svým vlastním motivem. Svoji kreativitu můžou děti i dospělí rozvinout u stavebnice Merkur. Nebude chybět soutěž o nejkrásnější mašinku, a tak děti čeká vystřihování, malování, barvení a lepení. Nesmíme zapomenout, že v tento den bude pro všechny návštěvníky zpřístupněné Vagonářské muzeum zdarma.

Akce je financována z dotace Moravskoslezského kraje, který rovněž zaštiťuje projekt Technotrasa, který prezentuje technické atraktivity v Moravskoslezském kraji.

FAJNÉ LÉTO