Menu

Varování

Vagonářské muzeum uzavřeno do odvolání, děkujeme za pochopení.

Křest knihy "Andělské pohádky ze starého mlýna"

Vagonářské muzeum informuje o připravované akci 29. března 2019

Naší kolegyni, studénecké rodačce, spisovatelce, ilustrátorce Ivě Hoňkové vyšla letos v únoru další pohádková kniha „Andělské pohádky ze starého mlýna“. Jedná se o první díl z plánované trilogie.

Příběh Andělských pohádek je dějově zasazen do cca poloviny 19. století, do časů našich prababiček. Hlavními hrdiny knihy jsou andělka Lucinka a čertík Toník, kteří se usadili v jednom starém opuštěném mlýně. Společně léčí nemocná zvířátka a nebojí se podat pomocnou ruku ani Meluzíně, vodníkovi a dalším bytostem z pohádkové říše. Lucinka Toníka seznamuje se sílou léčivých bylin i se samotným pro něj novým, zatím neznámým prostředím – tedy s lidským světem u nás na zemi.

Iva Hoňková má velké vazby na lidové tradice a obyčeje našich předků i historii té doby. Ve svém volném čase se věnuje studiu starých řemesel, navštěvuje skanzeny u nás i mimo republiku.Nabyté informace zpracovává do svých pohádkových příběhů. Její snahou je přiblížit dětem minulost, která má stále své nezaměnitelné kouzlo.

Na 29. března 2019 jsme pro vás připravili křest této knihy, na který vás srdečně zveme. Pozvání přijal i režisér Dalibor Stach, který chystá na motivy Andělských pohádek celovečerní animovaný film a sérii večerníčků.

Křest knihy "Andělské pohádky ze starého mlýna"