Menu

Technické dědictví - Tatra & Vagonka aneb práce našich předků

K 80. výročí světového rekordního dálkového letu letounu Tatra T 101, který byl vyroben ve Studénce, jsme si připravili speciální akci, na které chceme široké veřejnosti představit technické památky, které vytvořili naši předci. Na počest tohoto letu a dalších mimořádných úspěchů zdejších výrobců, chceme představit repliku tohoto letadla od bratří Sklenářových z Kunovic a to dokonce s původním motorem.

To ale není vše!

1. září se v Mošnově na letišti Leoše Janáčka sejdou příznivci historických letadel, vlaků a aut.

V rámci akce bude vypraven speciální vlak tzv. pantografická jednotka EM475.045/46, vyrobená ve Vagonce Studénka, která nahradí moderní soupravu na pravidelné lince z Ostravy na letiště do Mošnova. Dále bude v rámci ČD nostalgie na trase Studénka – Mošnov – Štramberk jezdit motorový vůz M131.1, kterému se neřekne jinak než „Hurvínek“. Přímo ve vlakovém terminálu mošnovského letiště bude k vidění vůz M120.417 („Věžák“). 

Jak již název akce napovídá, nebude chybět ani kopřivnická Tatra, která přiveze své nejmodernější vozy Tatra Phoenix modelovou řadu 2018, Tatra Phoenix Präsident a model Tatra s nástavbou UDS, ale také různé speciály. Přidá se také Technické muzeum Tatra, které představí expozici s konstruktérem Ledwinkou, jenž je autorem legendárního tatrováckého podvozku. A do třetice Tatra. Na své si přijdou také milovníci historických osobních automobilů, neboť nebudou chybět ani veteráni této značky.

Své zastoupení bude mít Železniční muzeum moravskoslezské, které s sebou přiveze modelovou železnici a samozřejmě nesmí chybět ani naše Vagonářské muzeum.

Návštěvníkům akce nabídne hlavně zážitkové aktivity, do kterých se spontánně zapojí i celé rodiny – stavění z Merkuru nebo Makeda, závodní simulátory, fotokoutek, výroba připínacích placek a další.

Pokud někomu během návštěvy této akce vyhládne nebo dostane žízeň, nemusí zoufat - připravena bude velká food zóna :)

Generálním partnerem akce je Moravskoslezský kraj. Hlavní mediální partner je Hitrádio Orion.

Více informací naleznete na: www.technickededictvi.cz, kde budou postupně přidávány další a další informace.